Konya
Samolotem dostaniemy się przede wszystkim do Stambułu, Ankary i Izmiru oraz kilku dużych miast na wschodzie. Lotnisko leży daleko na północ poza granicami miasta, przy drodze do Ankary. Sprzedaż biletów prowadzi biuro THY, Mevlana Cad. 9, tel.: (332) 352 46 76, faks: (322) 350 2171. Na lotnisko kursują minibusy podstawiane przez THY oraz dolmusze odjeżdżające z Alaettin Buk (po wschodniej stronie wzgórza) lub z przystanku niedaleko muzeum Karatay.
Terminal autobusowy należy do najnowocześniejszych w Turcji, a dojechać można stąd niemalże wszędzie w granicach Turcji. (Najważniejsze połączenia wyszczególniono w tabeli na następnej stronie). Sprzedaż biletów prowadzą biuro Metro i Kontur (tanie przejazdy do Aksaray) przy Mevlana Cad. (obok hotelu Sifa) oraz liczne filie – kioski przy Alaettin Bulv. po zachodniej stronie wzgórza. Niestety na dworzec nie dojedzie-my darmowym dolmuszem podstawianym przed firmą (seras), ponieważ tej opcji przewoźnicy w Konyi nie przewidzieli. Dotrzeć tam można natomiast dolmuszem (0,35 USD) z przystanku na rogu Aziziye Cad. i Ayanbey Sok. lub spod meczetu Jerafettin. Przejazd tramwajem (0,3 USD) zajmie trochę więcej czasu (przystanek po wschodniej stronie wzgórza Alaettin).
Pociągów nie odjeżdża stąd wiele, ale jeśli zdecyduje my się na wyprawę do Stambułu lub na południe, do Ada -ny, to zaoszczędzimy dużo lir, wybierając kolej zamiast autobusu. Oczywiście podróż potrwa znacznie dłużej. Przez Konyę przejeżdżają dwa najważniejsze pociągi relacji Stambuł- Adana, Stambuł – Gaziantep i na odwrót. Są to: lcanadolu Mavi i Toros Ex. Osobny pociąg z Konyi do Stambułu to Meram Ex. Podróż do Stambułu trwa 13 godz., a bilet (druga klasa) kosztuje 6 USD.
Noclegi
Konya jest dużym miastem, dlatego napotkamy tu mnóstwo hoteli każdej kategorii cenowej – większość na wschód od Wzgórza Alaeddina, w uliczkach naokoło Alaettin Cad. i Mevlana Cad.
Gastronomia
Tak jak w wypadku hoteli, restauracji czy też tańszych lokant w Konyi nie brakuje.Te ostatnie skupiają się w dzielnicy na północny wschód od meczetu Serafettin, nieco lepsze zaś lokale okupują Mevlana Cad. i okolice. Również Alaettin Bulv. zdominowany jest przez niezłe knajpki. Przysmakiem w Konyi jest Firin kebap, który od zwykłego różni się tylko tym, iż jest zrobiony z tłustszej baraniny.
Łaźnie
Jedną z wartych odwiedzin łaźni, nastawioną niestety za bardzo na turystów, jest Mahkeme Hamami naprzeciwko meczetu Serafettin. Kąpiel kosztuje tu 2.5 USD, mycie -1,4 USD, masaż też 1,4 USD. Za specjalną turystyczną kąpiel (cokolwiek by to znaczyło) zapłacimy 7 USD. Inną łaźnią, położoną nieco bardziej na uboczu, gdzie nie zaglądają turyści, jest Sifa Sultan Hamami obok kompleksu meczetowego Sahip Ata, przy Sahip Ata Cad. (sama łaźnia stoi przy Sircali Medrese Cad ). Ceny te same, co w łaźni Mahkeme. Osobne wejścia dla obu płci.
Informator
Biuro informacji turystycznej mieści się w budynku przy Mevlana Cad. 65, naprzeciw ogrodu przylegającego do Selimiye Camii i Mevlana Miizesi. Dostaniemy tu niezbyt udaną mapkę Konyi oraz broszurę skąpo informującą o atrakcjach w mieście i całym regionie. Biuro czynne jest codziennie (prócz niedziel) w godz. 8.30 -17.00.